Gimnazjaliści dbają o swoją matkę - Ziemię
LISTY DLA ZIEMI
W ramach kampanii ekologicznej chętni gimnazjaliści pisali do swoich rodzin listy, w których proponowali działania we własnych domach, mogące przyczynić się do ochrony naszego środowiska. Realizacji podjętych zobowiązań pilnował wybrany przez członków rodziny strażnik.
Najciekawsze listy zostały przygotowane przez: Gabrysię Ochab, Dominikę Lachowicz i Piotra Buśko.
KOLEJNA ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW W GIMNAZJUM
6 czerwca 2013 r. zakończono drugą akcję zbiórki elektrośmieci. W tym roku zebrano 70 sztuk zbędnego sprzętu, który wyrzucony na wysypisko śmieci bądź do lasu (niestety, takie rzeczy się zdarzają) niszczy nasze środowisko. Prawie 30% tych odpadów stanowiły telewizory. Sprzęt został odebrany przez firmę Serwisownia. Największym zaangażowaniem wykazała się klasa III C, II A, II B. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy. Należy pamiętać, że robili to bezpłatnie. Akcja prowadzona była w ramach szeroko zakrojonej kampanii ekologicznej prowadzonej przez panie: Jolantę Szocik, Wiolettę Wolak i Anetę Tymrowską- Wardak.
WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR
Jak co roku uczniowie gimnazjum w miesiącu kwietniu i maju zaangażowali się w wiosenną edycję sprzątania Warmii i Mazur. Każda klasa miała wyznaczony teren sprzątania. Po akcji uczniowie mieli za zadanie przygotować sprawozdanie informujące o ilości i rodzaju odpadów. Najciekawsze sprawozdanie przygotowały klasy: II B, III C, III A . Akcja obejmowała teren wokół szkoły podstawowej, internatu, wejście do stadionu leśnego, ulicę Szkolną i część ulicy Orneckiej. Na podstawie przygotowanych sprawozdań możemy stwierdzić, że od kilku lat wzrasta świadomość uczniów, dzięki temu ilość odpadów maleje. Niechlubny wyjątek stanowią pobocza ulicy Szkolnej.
Akcja prowadzona była w ramach szeroko zakrojonej kampanii ekologicznej.
NA TROPIE DZIKICH WYSYPISK I MIEJSC SZCZEGÓLNIE ZANIECZYSZCZONYCH
W trakcie „Wielkiej Majówki” (dni wolnych od zajęć szkolnych) chętni uczniowie ruszyli w teren w celu tropienia dzikich wysypisk. Ich poszukiwania przyniosły nieoczekiwane rezultaty. Niestety, mieszkańcy naszej gminy nadal oszczędzają na legalnym pozbywaniu się swoich śmieci. Mamy nadzieję na wzbudzenie refleksji wśród mieszkańców i władz miasta. Załączamy dokumentację zdjęciową przygotowaną przez uczniów. Najciekawsze sprawozdania przygotował Michał Woźny z Jakubem Dawidowiczem i Darkiem Kosobudzkim, Joasia Jastrzębska i Marysia Orwat (w edycji jesiennej).
To działanie również było prowadzone w ramach kampanii ekologicznej.
ZBIÓRKA BATERII
Od września 2012 do czerwca 2013 uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pieniężnie w swoich klasach gromadzili zużyte baterie i korki. 7 czerwca Samorząd Uczniowski zliczył zgromadzone surowce i podsumował całoroczną akcję. Podliczono również baterie zebrane w jednym z pieniężeńskich sklepów. Przez cały rok szkolny 2012/2013 wspólnie zebrano 3412 SZTUK BATERII ORAZ 354 KILOGRAMÓW KORKÓW!!!! Baterie zostaną przekazane firmie Reba , która zajmie się ich recyklingiem, a korki przeznaczone będą na akcje charytatywne.
Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim klasom oraz mieszkańcom Pieniężna za tak duże zaangażowanie w obie akcje.
Informację nadesłała p. Agnieszka Turczyk - rzecznik prasowy Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pieniężnie
Data dodania 18 czerwca 2013