Dlaczego warto tu zainwestować
Miasto posiada Plan Zagospodarowania Przestrzennego obejmujący obszar Starego Miasta oraz Przedmieście Staromiejskie, gdzie dominującą funkcją jest przeznaczenie mieszkaniowe i mieszkaniowo – usługowe. Poza tym posiada działki rolne, które można przekształcić w przemysłowe.
Przez Pieniężno przebiega węzeł kolejowy oraz węzły drogowe. Niedaleka odległość miasta od drogi S22 umożliwia szybki dojazd do dużych aglomeracji, portów i lotniska tj.Elbląg, Gdańsk.
W gminie znajdują się cztery szkoły podstawowe, w tym trzy wiejskie oraz Gimnazjum Publiczne i przedszkole publiczne. W grudniu 2016r. została oddana do użytku pełnowymiarowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem dydaktycznym wybudowana za 9 327 761 zł, która służy wszystkim mieszkańcom. Pieniężno posiada prężnie działającą Bibliotekę Publiczną i MDK, które stanowią główny trzon kulturalny dla mieszkańców miasta i gminy.
Pieniężno jest gminą, w której powstało wiele inwestycji infrastrukturalnych, rewitalizacyjnych, kulturalnych wspołfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. W najblizszym czasie zostanie wykonana obwodnica Pieniężna. Dzięki funduszowi sołeckiemu i stowarzyszeniom działającym na rzecz wsi, poprawia się infrastruktura wiejska i integracja mieszkańców. Niewątpliwie bardzo ważne są dla nas zadania inwestycyjne z zakresu gospodarki drogowej, gdyż gruntowna modernizacja i rozbudowa sieci drogowej w naszej gminie to warunek dalszego rozwoju społecznego i gospodarczego.
Przez gminę przebiega ścieżka rowerowa Green Velo. Trasa rozpoczyna swój bieg na granicy gmin: Płoskinia oraz Pieniężno w ciągu drogi powiatowej nr 1397N i przebiega przez miejscowości: Pakosze, Brzostki, Kajnity, Pieniężno Pierwsze oraz Pieniężno, kończąc swój bieg na granicy gmin Pieniężno i Lelkowo. Przebieg ścieżki poprowadzony został w ciągu dróg powiatowych oraz gminnych uwzględniając aspekt przyrodniczo-kulturoznawczy.
Data dodania 03 lipca 2017