Dziś jest środa 08 maja 2024 r. Godzina 01:58 Imieniny Kornela, Lizy, Stanisława

Lechowo w finale województwa

Sukcesem drużyny z Lechowa zakończyły się mistrzostwa regionu II WMSZS rozgrywane w Łącznie koło Morąga. W bardzo małej miejscowości, jednak na pięknej hali sportowej zawodnicy z Lechowa wywalczyli drugie miejsce dające im awans do najlepszej szóstki w województwie warmińsko – mazurskim. O awans walczyły: Pieniężno, Nr 3 w Morągu, Lechowo i gospodarze z Łączna. W pierwszym meczu lechowianie spotkali się z rywalami z Pieniężna. Zestresowani zaczęli bardzo słabo od wyniku 0:7, czy 11:19. Potem ich gra wyglądała już znacznie lepiej i stopniowo dochodzili rywali do stanu 20:23, 21:24 by w samej końcówce doprowadzić do wyrównania 24:24 i wyjść na prowadzenie 25:24. Jednak brak dyscypliny taktycznej, nakazanej przez trenera, spowodował cztery błędy w krótkim odstępie czasu i przegraną 27:29. Set drugi to gładkie zwycięstwo Pieniężna 25:9, a całe spotkanie 2:0 i jasne stało się, że myśląc o awansie nie można już przegrać żadnego meczu i liczyć na pomyślne wyniki w pozostałych spotkaniach. Po reprymendzie trenera zawodnicy z Lechowa wzięli się do gry. W drugim meczu zagrali z SP 3 Morąg. Pierwszego seta wygrali gładko 25:14, w drugim przegrali 9:25, więc pozostał tie break, w którym zawodnicy z pierwszego składu Lechowa ponownie nie dali szans rywalom wygrywając 15:6 i całe spotkanie 2:1.

W ostatnim spotkaniu Lechowo, aby myśleć o awansie, musiało wygrać z gospodarzem z Łączna, który nie przegrał jeszcze spotkania, czy nawet seta. Tu już popis siatkarskich umiejętności dała para Andrzej Karbanik i Sebastian Ostrowski. Grali praktycznie bezbłędnie, czym mocno zaskoczyli zawodników i trenerów z Łączna i wygrali pierwszego seta 25:18. W drugim secie dominowali zawodniczy z Łączna, którym nie dali rady przeciwstawić się uczniowie klasy II z Lechowa Jakub Wołk i Michał Wolak przegrywając 7:25. W tie breaku na prowadzenie 3:1 wyszli gospodarze i prowadzili do stanu 7:3. Wtedy znów klasę pokazała pierwsza dwójka z Lechowa. Odrobili stratę czterech punktów i po kolejnej akcji schodzili na przerwę techniczną prowadząc 8:7. Po przerwie grali wzorowo i nie dali sobie wydrzeć seta zwyciężając 15:9 i całe spotkanie 2:1. Jednocześnie na drugim boisku Pieniężno przegrało 0:2 z Morągiem i awans do finału województwa stał się faktem. Po weryfikacji wyników z pierwszego miejsca cieszyli się gospodarze, którzy mieli lepszy stosunek setów niż Lechowo. Gdyby nie wpadka w pierwszym meczu z mistrzostwa regionu cieszyliby się uczniowie z Lechowa, jednak w finale będzie szansa na rewanż.

Sukces tym większy, że zespół Lechowa był najmniejszy i najmłodszy w turnieju. Skład I to uczniowie klasy III, a drugi II. To dobry prognostyk na przyszłe lata.

Zawodnicy z Lechowa grali w składzie: A. Karbanik, S. Ostrowski, M. Wolak,

J. Wołk, P. Druskis, S. Druskis, D. Kutryb.

Wyniki: Lechowo – Pieniężno 0:2, Łączno – Morąg 2:0, Lechowo – Morąg 2:1, Pieniężno – Łączno 0:2, Łączno – Lechowo 1:2, Morąg – Pieniężno 2:0.

Tabela:                           punkty                 sety

1.SP ŁĄCZNO                       5                     5 – 2

2.SP LECHOWO                    5                     4 – 4

3.SP 3 MORĄG                     4                     3 – 3

4.SP PIENIĘŻNO                   4                     2 – 4