W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Dziś jest czwartek 25 czerwca 2026 r. Godzina 22:49 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Jubileusz małżeństw w Pieniężnie

Złote Gody w Pieniężnie. Jedenaście par świętowało 50-lecie małżeństwa
W wyjątkowej i pełnej wzruszeń atmosferze jedenaście par małżeńskich z gminy Pieniężno obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość Złotych Godów była okazją do wspólnego świętowania, wspomnień oraz podziękowania Jubilatom za lata spędzone razem w miłości, wzajemnym szacunku i oddaniu.

Obchody odbyły się w Czar i Las. Podczas ceremonii małżonkowie zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanymi przez Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci otrzymali również legitymacje oraz listy gratulacyjne przekazane w imieniu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Burmistrza Pieniężna.

W imieniu samorządu gratulacje oraz najlepsze życzenia złożyli Burmistrz Pieniężna, Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Nie zabrakło kwiatów, pamiątkowych upominków i słów uznania dla par, które przez pół wieku budowały swoje rodziny oraz lokalną społeczność.

Uroczystość zakończyła się uroczystym toastem i jubileuszowym tortem. Był to czas wspólnego świętowania, rozmów i wzruszających wspomnień, które podkreśliły wyjątkowy charakter tego jubileuszu.

Wszystkim Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, szczęściu, miłości i rodzinnej atmosferze. Złote Gody są bowiem nie tylko pięknym świętem małżeństwa, ale także świadectwem trwałości więzi i wartości, które pozostają niezmienne mimo upływu czasu.

Data dodania 25 czerwca 2026