Konkurs KOT KOPERNIKA
Konkurs KOT KOPERNIKA
Laureaci konkursu literacko-plastycznego „Kot Kopernika. Przygody na
Warmii" odebrali nagrody podczas uroczystej gali w Olsztynie. Wśród nich
było czworo uczniów SP w Pieniężnie: Marlena Garbowska (4a), Jan Fuks
(4a), Beata Adamicka i Bianka Perżylo (6b praca w duecie).
Konkurs połączył świat wielkiej nauki z dziecięcą wyobraźnią. Wyzwanie
nie było proste - uczestnicy musieli stworzyć opowiadanie i stworzyć
dwie ilustracje, przenosząc się w czasie do Torunia z epoki wielkiego
astronoma. Tematem prac był... kot Mikołaja Kopernika! Część prac
została opublikowana w pamiątkowej książce dotyczącej poświęconej
astronomowi.
Konkurs zorganizował Warmińsko-Mazurski Kopernikański Instytut Kultury
działający przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Gratulujemy!
galeria https://photos.app.goo.gl/PPakhVSG44oS2SwU8
Link organizatorzy
https://kopernik.warmia.mazury.pl/kot-kopernika-podbil-wyobraznie-mlodych-tworcow-laureaci-odebrali-nagrody-w-olsztynie/
Link Radio Olsztyn
https://radioolsztyn.pl/kot-kopernika-inspiracja-mlodych-tworcow-poznalismy-laureatow-konkursu/01879423
Data dodania 25 czerwca 2026