W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Dziś jest czwartek 25 czerwca 2026 r. Godzina 22:48 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Konkurs KOT KOPERNIKA

Konkurs KOT KOPERNIKA


Laureaci  konkursu literacko-plastycznego „Kot Kopernika. Przygody na
Warmii" odebrali nagrody podczas uroczystej gali w Olsztynie. Wśród nich
było czworo uczniów SP w Pieniężnie: Marlena Garbowska (4a), Jan Fuks
(4a), Beata Adamicka i Bianka Perżylo (6b praca w duecie).  


Konkurs połączył świat wielkiej nauki z dziecięcą wyobraźnią. Wyzwanie
nie było proste - uczestnicy musieli stworzyć opowiadanie i stworzyć
dwie ilustracje, przenosząc się w czasie do Torunia z epoki wielkiego
astronoma. Tematem prac był... kot Mikołaja Kopernika! Część prac
została opublikowana w pamiątkowej książce dotyczącej poświęconej
astronomowi.


Konkurs zorganizował Warmińsko-Mazurski Kopernikański Instytut Kultury
działający przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Gratulujemy!


galeria https://photos.app.goo.gl/PPakhVSG44oS2SwU8 


Link organizatorzy
https://kopernik.warmia.mazury.pl/kot-kopernika-podbil-wyobraznie-mlodych-tworcow-laureaci-odebrali-nagrody-w-olsztynie/




Link Radio Olsztyn
https://radioolsztyn.pl/kot-kopernika-inspiracja-mlodych-tworcow-poznalismy-laureatow-konkursu/01879423
 

Data dodania 25 czerwca 2026