IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej OMNIBUS – WIEM PRAWIE WSZYSTKO
Dnia 25 listopada 2022r. w Szkole im. Świętego Jana Pawła II w Lechowie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej OMNIBUS – WIEM PRAWIE WSZYSTKO.
Do udziału i rywalizacji, oprócz wychowanków z Lechowa, zgłosili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie.
Młodzież wykazała się dużą wiedzą z różnych dziedzin życia. Losując, uczniowie odpowiadali na pytania m. in. z historii, języka polskiego, chemii, fizyki, informatyki, matematyki, biologii, sportu i życia codziennego. Do zabawy włączała się również publiczność, gdy uczestnicy uczestnicy nie znali odpowiedzi na niektóre pytania.
Konkurs wyłonił zwycięzców w trzech kategoriach. W każdej z nich mogło wziąć udział 2 uczniów z danej szkoły.
Zwyciężyli:
Klasy I-III
I m-ce Weronika Żurawska – SP Lechowo - tytuł OMNIBUSA
II m-ce Gabriela Ryniec – SP Pieniężno
III m-ce Zofia Żurawska – SP Lechowo
Klasy IV-VI
I m-ce Jan Kruszewski – SP Lechowo - tytuł OMNIBUSA
II m-ce Julian Witliński – SP Pieniężno
III m-ce Oskar Trzebiński – SP Pieniężno
Klasa VII-VIII
I m-ce Piotr Symonowicz – SP Pieniężno - tytuł OMNIBUSA
II m-ce Jakub Włodarczyk – SP Pieniężno
III m-ce Konstancja Kołakowska – SP Lechowo
Konkurs został przygotowany przez p. Teresę Orwat, p. Marzenę Machnowską i p. Przemysława Szczepańskiego. Uczący poszczególnych przedmiotów udostępnili bazę pytań, bez której konkurs nie mógłby się odbyć. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury, w składzie: opiekun uczniów z Pieniężna p. Anna oraz dyrektor szkoły w Lechowie wraz z współorganizatorami.
Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, które zakupiono dzięki hojności Stowarzyszenia Przyjaciół Lechowa „Lechowianie” oraz Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Lechowie.
Data dodania 30 listopada 2022