"Pszczoła na Warmii"- konkursy w Szkole Podstawowej w Pieniężnie
"Pszczoła na Warmii"- konkurs plastyczny i konkurs wiedzy pszczelarskiej w Szkole Podstawowej w Pieniężnie
W Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej odbył się gminny konkurs „Pszczoła na Warmii”, który obejmował dwie kategorie: klasy 1-3 uczestniczyły w konkursie plastycznym, a uczniowie klas 7-8 mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o pszczelarstwie.
KONKURS PLASTYCZNY
Spłynęło 56 prac z gminy Pieniężno. Ocenie podlegał walor artystyczny, ale także samodzielność pracy. Jury (p.Weronika Januszko i p.Anna Sęk) wyróżniło 12 uczniów.
Kategoria klas 1
I miejsce - Kewin Romański - Kołek (SP Pieniężno)
1. wyróżnienie Lena Szczepańska (SP Pieniężno)
2. wyróżnienie Michał Bodnar (SP Pieniężno)
3. wyróżnienie Joanna Choczyńska (SP Pieniężno)
Kategoria klas 2
I miejsce - Alan Konsalik (SP Lechowo)
1. wyróżnienie - Alicja Kurowska (SP Pieniężno)
2. wyróżnienie - Olga Uhryn (SP Pieniężno)
3. wyróżnienie - Zofia Żurawska (SP Lechowo)
Kategoria klas 3
I. miejsce - Oliwia Świst (SP Piotrowiec)
2. wyróżnienie - Paweł Kozak (SP Pieniężno)
2. wyróżnienie - Martyna Matuszczak (SP Pieniężno)
3. wyróżnienie - Liliana Garbowska (SP Pieniężno)
KONKURS WIEDZY O PSZCZOŁACH
W konkursie wzięło udział 15 osób z klas 7-8 z SP Pieniężno. Wiedzę oceniało jury, w skład którego wchodzili pszczelarze:
p. Andrzej Sęk, p. Wojciech Januszko, p. Ireneusz Turczyk.
Uczniowie rozwiązywali test teoretyczny oraz praktyczny, czyli np. musieli nazwać sprzęt pszczelarski, rozpoznać rodzaj miodu i inne produkty pszczele, takie jak pierzga czy pyłek.
Jury było pod wrażeniem wiedzy wszystkich uczestników, którzy wykazali się znajomością tematu pszczół.
Wyniki:
MISTRZ WIEDZY PSZCZELARSKIEJ 2022 – GABRIELA TRUKAWKA uczennica klasy 7b (88 %).
I wicemistrz - ANNA KORENKIEWICZ 8c (81 %)
II wicemistrz - PIOTR DEMKOWYCZ 6a (74%)
Wyróżnienie - DOMINIK GRODŹ 8b (70 %).
Gratulujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom.
Organizatorzy dziękują fundatorom nagród: p. Andrzejowi Majewskiemu (Gospodarstwo Rolne Majewski Andrzej) oraz p. Mieczysławowi Świądrowi i Związkowi Pszczelarzy w Elblągu (koło terenowe w Pieniężnie).
źródło: SP Pieniężno
fot. Natalia Zinko 8a
Data dodania 29 kwietnia 2022