Finał akcji
Finał akcji „POMAGAMY ZWIERZAKOM” 2020
Już się wydawało, że pandemia i przejście na zdalne nauczanie najpierw starszych, a potem i młodszych uczniów, przeszkodzi w realizacji rozpoczętej w październiku akcji zbiórki karmy dla podopiecznych braniewskiego OTOZ "Animals" Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli… Jako pierwsi zareagowali uczniowie klasy 1- Franek Noszczak i Bianka Perżyło, Marta Gołębiowska z klasy 3 i Julia Bądkowska z klasy 4. Jeszcze przed zdalnym nauczaniem przynieśli karmę.
Jednak, jak i w poprzednich akcjach wyjątkowe zaangażowanie i wrażliwość na los bezdomnych, skrzywdzonych zwierząt, okazali uczniowie JULIA SUROWIEC z klasy VII i MARCEL WOŁK z klasy III.
Julia i Marcel są liderami tej akcji niemalże od początku. Postawa tych młodych wolontariuszy o wielkim sercu budzi podziw i szacunek. To dzieciaki, które dopytują od września - kiedy zaczynamy zbiórkę?
Przez cały rok zbierają pieniążki zaoszczędzone, otrzymane w prezencie i zamiast na własne przyjemności, przeznaczają je na ten szlachetny cel. Angażują swoją rodzinę i znajomych. Gdy przychodzi czas zbiórki - wysypują "uciułane" pieniążki ze skarbonki, zwracają się, dzwonią do babć, dziadków, cioć, wujków i znajomych. Wszystko po to, by pomóc pokrzywdzonym, bezdomnym zwierzakom.
JULIA SUROWIEC zebrała aż 210 kg karmy!!!
MARCEL WOŁK zebrał aż 260 kg karmy!!!
Oboje otrzymali imienne podziękowania i dyplomy od braniewskiego OTOZ Animals.
Wydawało się, że uzyskane w ubiegłym roku 366 kg, to ogromny sukces, jednak tegoroczna czwarta już w naszej szkole zbiórka, dała zawrotny rezultat prawie PÓŁ TONY !!! karmy. Dziś, w przeddzień Mikołajek zwierzęta będące pod opieką braniewskiego OTOZ "Animals" otrzymały od uczniów Szkoły Podstawowej w Pakoszach mikołajkowy prezent. Karma zebrana podczas tegorocznej akcji „POMAGAMY ZWIERZAKOM”, dzięki zaangażowaniu mamy Julii Pani AGNIESZKI BIERYŃDO oraz rodziców Marcela- Państwa RENATY MARCZAK i FABIANA WOŁKA, została dowieziona do Braniewa i przekazana w ręce wolontariuszy OTOZ "Animals".
Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do zbiórki, pomogli zapełnić chociaż na jakiś czas miski potrzebujących zwierzaków należą się wyrazy uznania.
Wielkie brawa dla wszystkich angażujących się, a w szczególności dla Julii i Marcela!!! Serdeczne podziękowania Państwu RENACIE MARCZAK i FABIANOWI WOŁKOWI oraz Pani AGNIESZCE BIERYŃDO, którzy wpajają swym dzieciom szlachetne wartości, uczą empatii, wspierają je i pomagają w realizacji naszego szczytnego celu, poświęcają swój czas i jak zawsze służą własnym transportem.
Data dodania 07 grudnia 2020