1 2 3 4

Aktualnościwięcej ›

„Sprawa dla ekologa” w Lechowie

data Wtorek, 21 kwietnia 2015

Światowy Dzień Ziemi obchodzony był w Szkole Podstawowej w Lechowie pod nazwą „Ratujmy naszą ziemię”.

Czytaj więcej ›

Pieniężnianka w finale Turnieju Wiedzy Pożarniczej

data Piątek, 17 kwietnia 2015

W środę 15 kwietnia w Centrum Edukacji ZDZ, mieszczącym się w Braniewskim Centrum Kultury, odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Czytaj więcej ›

Lechowo ponownie w finale województwa

data Piątek, 17 kwietnia 2015

Dnia 16.04.15 w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu odbył się turniej półfinałowy regionu II w siatkarskich „czwórkach” chłopców (2002 i młodsi).

Czytaj więcej ›

Zjazd motocyklistów w Pieniężnie

data Czwartek, 16 kwietnia 2015

W ramach "Braniewskiej wiosny" w najbliższą sobotę - 18 kwietnia, Pieniężno odwiedzą motocykliści z Braniewa i okolic. Kierowcy wezmą udział we Mszy Świętej w kościele Seminarium Duchownego SVD o godzinie 10:00. Po poświęceniu motorów przyjadą pod ratusz staromiejski, pod którym zatrzymają się na krótki poczęstunek. Fanów dwóch kółek zapraszamy pod ratusz.

Czytaj więcej ›

Kwietniowa akcja honorowego oddawania krwi

data Wtorek, 14 kwietnia 2015

14 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie została zorganizowana druga w tym roku akcja honorowego oddawania krwi.

Czytaj więcej ›

Dzieci piszą - Listy do Ziemi

data Wtorek, 14 kwietnia 2015

Dziś startuje trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Listy dla Ziemi. W największych miastach w kraju odbędą się happeningi i warsztaty ekologiczne zorganizowane przez Fundację Ekologiczną ARKA, a uczniowie szkół z gmin, które zgłosiły się do projektu, napiszą listy na temat ekokonsumpcji i gospodarki odpadami. W ten sposób zainicjują dyskusję dotyczącą ważnych ekologicznych problemów i zainteresują nimi dorosłych. Do akcji włączyła się także Gmina Pieniężno! Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjaliści będą pisać LISTY DO ZIEMI

Czytaj więcej ›