W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Dziś jest poniedziałek 22 czerwca 2026 r. Godzina 05:55 Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wyszukiwanie zaawansowane

Wyszukiwanie zaawansowane

Słowo kluczowe

Otwarta pływalnia w dolinie Wałszy. Budynki szkolne. Pozostałe plany. Praca magistratu.

11 kwietnia 2012

Pieniężno nie posiadało pływalni z prawdziwego zdarzenia. Stowarzyszenie gimnastyczne ustawiło co prawda małą przebieralnię nad brzegiem górnej Wałszy, w ogrodach przy ulicy Wassergasse / przedłużenie obecnej ul. Rynek przecinające ul. Wolności /, jednak młodzież kąpała się tu bez jakiejkolwiek opieki. Rzeka przez lata pochłonęła wiele młodych istnień. Aby zapobiec kolejnym wypadkom, należało zorganizować otwartą pływalnię spełniającą wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Budowa dróg. Budowa mieszkań i osiedli

11 kwietnia 2012

Po zakończeniu budowy sieci kanalizacyjnej zaczęto zastanawiać się nad pozostałymi projektami, których realizacja z biegiem czasu stawała się coraz pilniejsza. Niebawem magistrat podjął decyzję o utworzeniu nowego etatu – miejskiego inspektora budowanego.

Podsumowanie programu interwencyjno-kontrolnego ZAKUP KONTROLOWANY

11 kwietnia 2012

  Gmina Pieniężno w dniach 19-23 marca bieżącego roku podjęła akcję profilaktyczno-edukacyjną „Pozory mylą dowód nie”. Zasadniczym celem akcji było ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożywania alkoholu w tej grupie wiekowej. Koordynatorem akcji była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Pieniężnie.

Elektrownia w Dolinie Wałszy. Miejskie zakłady gazowe i wodociągowe. Kanalizacja.

10 kwietnia 2012

To dzięki swojemu kierownikowi urzędu budowlanego powiat braniewski posiadał już  w 1913r. i 1914r. gotowe plany elektryfikacji swoich 4 miast: Braniewa ( Braunsberg ), Ornety ( Wormditt ), Pieniężna ( Mehlsack ) i Fromborka (Frauenburg), 92 gmin wiejskich i 17 samodzielnych majątków. Prąd miała dostarczyć nowa elektrownia wodna na Pasłęce ( Passarge ), której budowę  w pobliżu wsi Pierzchały ( Pettelkau ) chciano zlecić firmie F. Schichau-Elbing.