Warsztaty decoupage’u w SP w Pakoszach
W dniu dzisiejszym 28.03.2018r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą B. Pachur ponownie gościli Panią Agnieszkę Markiel, która przeprowadziła drugie z serii zajęć poświęconych zdobieniu przedmiotów techniką decoupage.
Tym razem Pani Agnieszka zainspirowała dzieci do wykonania wielkanocnych dekoracji. Zadaniem uczestników warsztatów było ozdobienie techniką decoupage drewnianych i styropianowych jajek.
Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i pod czujnym okiem animatorki realizowały swoje pomysły. Wszystkie czynności wymagały od uczestników cierpliwości i zdolności manualnych, ale były też cudownym doświadczeniem i wspaniałą zabawą, czego dowodem były uśmiechnięte buzie. Dzieci dały się pochłonąć twórczej pracy, a z pod ich rąk wyszły wyjątkowe kompozycje wiosennych kwiatów, wesołe baranki, puszyste kurczaczki i radosne zajączki.
Zajęcia wprowadziły wszystkich uczestników w nastrój oczekiwania na zbliżające się święta. Każdy zabrał ze sobą do domu, wykonane przez siebie dzieła, które zdobić będą domy podczas Świąt.
Dzieci wraz z wychowawczynią Bogusławą Pachur bardzo dziękują Pani Agnieszce Markiel za przygotowanie materiałów do zajęć, zaangażowanie, fantastycznie spędzony czas, niezapomniane przeżycia i wspieranie kreatywności i zdolności artystycznych.
Z niecierpliwością oczekują ponownego spotkania zaplanowanego w maju.
Tekst i fot. Bogusława Pachur
Data dodania 29 marca 2018