Wycieczka do Gdyni
Dnia 7 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Piotrowcu odwiedzili Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.
Dziś jest niedziela 28 czerwca 2026 r. Godzina 09:18 Imieniny Florentyny, Ligii, Leona
Dnia 7 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Piotrowcu odwiedzili Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.
13 czerwca w Pieniężnie odbyła się konferencja pn.: „Odnawialne źródła energii wyzwania nowoczesnej gospodarki w Gminie Pieniężno”. Konferencja została dofinasowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, w ramach działania: edukacja ekologiczna. Głównym celem spotkania było uświadomienie zbliżającego się kryzysu energetycznego na świecie i zapoznanie się z szansami, jakie dają odnawialne źródła energii.
Informujemy mieszkańców Gminy Pieniężno, że w miesiącu maju br. został utworzony punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, tzw. odpadów „problemowych” (PSZOK). ü Punkt znajduje się na terenie siedziby Spółki „Miszel” w Pieniężnie przy ul. Królewieckiej 8.
Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w 2013 roku powstało ponad 316 tys. indywidualnych działalności gospodarczych. Coraz więcej osób jest zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności. Zainteresowanym podpowiadamy: są trzy sposoby, aby założyć własną firmę.
W dniach od 02.06. do 06.06. 2014 r. piętnastoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pieniężnie gościła w Rangsdorfie w ramach uczniowskiej wymiany polsko – niemieckiej.